Omtrent 30 % av personer med Parkinsons sykdom (PS) opplever depressive plager. Tilgangen til behandling er ofte dårlig, spesielt i distrikts-Norge.
ePark-studien er laget for å undersøke om digital samtaleterapi er effektivt for å redusere depressive plager for personermed PS. ePark er et digitalt prosjekt og du kan delta fra hvor som helst i landet.

Ny pasientløsning for Norsk Parkinsonregister og biobank
Nå kan pasientene registrere seg selv og bidra med data til registeret uten at det krever arbeid på avdelingen

Senter for bevegelsesforstyrrelser på Twitter
Senter for bevegelsesforstyrrelser og forskningsgruppen er på Twitter! Følg oss for nyheter og forskning om Parkinsons sykdom.

Aktuelt
- 16. juni 2022Hvor mange har egentlig Parkinsons sykdom i Norge?
I et oppslag i VG og på Norges Parkinsonforbunds nettsider (parkinson.no) har vi nylig kunnet lese at 12 000 personer har Parkinsons sykdom i Norge. Er det virkelig så mange?
- 14. juni 2022Cannabisbruk og Parkinsons sykdom
I 2021 gjennomførste Nasjonal kompetansetjeneste for bevegelsesforstyrrelser (NKB) en spørreundersøkelse om cannabisbruk blant personer med Parkinsons sykdom og deres pårørende.
- 17. juli 2020E-læringsprogram "Parkinson: Matvett på nett"
Vil du lære mer om Parkinsons sykdom og ernæring? Sjekk ut e-læringsprogrammet Parkinson: Matvett på nett».
- 17. juni 2020MOVE - nr 1 2020
En ny utgave av MOVE er klar akkurat i tide til sommerens late dager.
- 8. juni 2020Den litt større parkinsonboken
Utgitt av Den norske nevrolitterære klubb 2019. Bind 1, 72 siderBind 2, 100 sider.
- 18. desember 2019Ny utgave av tidsskriftet MOVE
Nummeret inneholder blandt annet stoff om ParkinsonNet og et protrett av Anne Grethe Erlandsen
Sist oppdatert 06.09.2023