-
Sykehuset har to hovedlokasjoner fra 16. novemberSøndag 16. november åpnet det nye sykehuset på Ullandhaug, og mange avdelinger har nå flyttet fra Våland til Ullandhaug. Husk å sjekke innkallingsbrevet for riktig oppmøtested.Finn fram til riktig sted
Røykeloven er 20 år
Tidsskrift for Den norske legeforening skriver om hva som har vært vellykket med røykeloven, og i hvilken gruppe den ikke har hatt like god effekt.
Publisert 19.08.2024
– Røykeloven er et av de beste eksemplene på hvordan kunnskap kan omsettes til praktisk politikk med positive konsekvenser for folkehelsen, kommenterer legene Torgeir Gilje Lid og Eirik Haarr i Tidsskrift for den norske legeforening.
De peker også mot grupper der tiltakene ikke har hatt effekt.
Les mer i Tidsskrift for Den norske legeforening: En vellykket røykelov, men mer må til | Tidsskrift for Den norske legeforening (tidsskriftet.no)