-
Sykehuset får to hovedlokasjoner fra 16. novemberSøndag 16. november åpner det nye sykehuset på Ullandhaug, og mange avdelinger flytter fra Våland til Ullandhaug. Husk å sjekke innkallingsbrevet for riktig oppmøtested.Finn fram til riktig sted
Ny bok om yngre personer med demens
Aldring og helse har gitt ut ny bok om yngre personer med demens. Boka er den første i sitt slag i Norge, og det er lagt vekt på at den skal gi en tverrfaglig oversikt.
Denne læreboka handler om hvilke sykdommer som kan føre til demens i yngre år, og om behandling, støtte og omsorg for yngre personer med demens og deres familier.
Redaksjonskomiteen har bestått av:
Aud Johannessen
Maria Lage Barca
Knut Engedal
Per Kristian Haugen
I tillegg til redaksjonskomiteen har en rekke ressurspersoner fra ulike steder i landet, på området yngre personer med demens, bidratt. En av disse er Kristin Aas Nordin ved SESAM, som har skrevet siste kapittel i boken.
Læreboka er primært rettet mot helse- og omsorgspersonell som arbeider med yngre personer med demens, samt fagskolestudenter og studenter på bachelornivå og masternivå innen helse- og sosialfaglige utdanninger.
