-
Sykehuset har to hovedlokasjoner fra 16. novemberSøndag 16. november åpnet det nye sykehuset på Ullandhaug, og mange avdelinger har nå flyttet fra Våland til Ullandhaug. Husk å sjekke innkallingsbrevet for riktig oppmøtested.Finn fram til riktig sted
Hospitering er i denne sammenhengen et ulønnet, tidsavgrenset opphold på en eller flere avdelinger ved SUS. Hensikten med hospiteringen kan være kompetanseheving, bedre kjennskap til pasientbehandling, rutiner og bedre samarbeid mellom enheter og nivåer i helsetjenesten.
Hospitering må ikke forveksles med praksisstudier i regi av en utdanningsinstitusjon. Er du student ved Universitetet i Bergen (UiB), Universitetet i Stavanger (UiS), VID vitenskapelege høgskole eller Høgskolen på Vestlandet (HVL) må du kontakte skolen din.
Ved henvendelse, ber vi deg spesifisere følgende for din hospitering:
- formål
- ønsket avdeling
- tidsperiode
Kontakt oss per e-post:
Sist oppdatert 25.04.2025
