Hei, du må oppdatere nettleseren din for å kunne besøke oss.
Sykehuset får to hovedlokasjoner fra 16. november
Søndag 16. november åpner det nye sykehuset på Ullandhaug, og mange avdelinger flytter fra Våland til Ullandhaug. Husk å sjekke innkallingsbrevet for riktig oppmøtested.
Ved påvist brystkreft, og ved noen forstadier til brystkreft, undersøker vi alltid lymfeknutene i armhulen. Dette gjør vi for å undersøke om kreften har spredt seg.
Dagen før operasjonen undersøker vi armhulen din for vaktpostlymfeknute. Utover dette er ingen forberedelser til denne prosedyren.
Under
Det blir sprøytet inn et lett radioaktivt stoff rundt svulsten eller brystvorten, som suges opp i lymfebanene og samler seg i det som kalles vaktpostlymfeknuten(e). Det radioaktive stoffet fordeler seg og spres ut i lymfebanene og hoper seg opp i den/de lymfeknutene som er nærmest brystet. Disse lymfeknutene fjernes under operasjonen.
Etter
Det er ingen spesielle observasjoner eller restriksjoner etter vaktpostlymfeknutemerkingen.
Kontakt
Torgveien 21Bryst- og endokrinkirurgisk poliklinikk
Det er parkering i underetasjen i dagkirurgibygget som ligger rett ved siden av øyeavdelingen, og ved hovedinngangen. Pårørende og ledsagere kan også bruke parkeringsmulighetene som er i området rundt øyeavdelingen. Alle parkeringsplasser krever betaling.