We recommend that you upgrade to the latest version of your browser.

Department of Rheumatology

Contact

General information

​Besøkstidene på sykehuset kan variere noe fra avdeling til avdeling, men de fleste har åpen besøkstid.

På noen avdelinger er det viktig å avtale besøk på forhånd, men ​​​​​​​​​de aller fleste avdelingene kan ta imot besøk utenom avtalte tider. Det viktigste er at du/dere gir beskjed på vaktrommet at dere er der.

Av hensyn til andre pasienter, er det fint om dere går ut av rommet, for eksempel til en av oppholdsstuene.

​Det trådløse nettverket er gratis for pasienter, pårørende og besøkende. ​​Se etter gjest.ihelse.net på din mobil eller datamaskin.

Slik får du tilgang

Koble deg til i nettleseren din. Nettverket heter gjest.ihelse.net. Du blir bedt om å legge inn mobilnummeret ditt. Du trenger ikke oppgi andre opplysninger enn det. Brukernavn og passord får du tilsendt som en tekstmelding. Tilgangen varer i 24 dager.

Det serveres fire måltider på avdelingene (frokost, tidlig middag, kvelds og senkvelds). Serveringstidene er satt innenfor faste tidsrammer, og menyen varierer fra uke til uke. Matserveringen gjelder innlagte pasienter. Pårørende og besøk​ende kan benytte kantinen, kiosken eller kaféen​​​. Kjøkkenet tilbyr tilrettelagt kost i henhold til matintoleranser og allergier, i tillegg til halal- og vegetarhensyn. Kjøkkenet har også en barnemeny.

Flere avdelinger tilbyr matservering i dagligstuen, med buffét-servering. Hvis du av helsemessige grunner ikke kan komme til dagligstuen, får du servert maten på rommet.

 

Se den enkelte avdeling for tidspunktet for måltidene.

 

I kantinen kan du kjøpe varm mat, bakervarer, kaker, pålegg, frukt og drikke. Kantinen har også en variert og innholdsrik salatbar. Kantinen er åpen for alle ansatte, pasienter, pårørende og gjester. Du kan betale med både kort og kontant.

Mandag–fredag: 08.30–16.30
Lørdag: 10.00–16.00
Søndag og helligdager: 11.00–16.00 ​

Ved psykisk helsevern på Våland kan du kjøpe lunsj på Café Latte(r). De selger påsmurt, varme måltider og har salatbar. Café Latte(r) har åpent hverdager kl. 10.00–13.00.

LYST har et godt utvalg av drikke, påsmurte brødvarer og varmretter. I tillegg selger vi små gaver, frimerker og telekort, egenpleieprodukter, bøker, blader og blomster. 

Café Morgenrød ved St.Svithun hotell (vegg i vegg med sykehuset) serverer frokost, lunsj og middag. Du kan også bestille varmmat, desserter og kaffe fra menyen. «Dagens meny» endres fra dag til dag, med både lunjsretter og middagsretter. Morgenrød har også glutenfrie alternativer.

Åpningstider: 10.30–20.00 (kjøkkenet stenger 19.00).